15 فروردین 1393

Shelfies , خدمت جدیدی از گوگل

مولف:   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

در ۱ آوریل ۲۰۱۴ گوگل دهمین سالگرد جی میل را برگزار کرد و برای تبریک این روز ویژگی جدیدی به gmailاضافه نمود . اسم این ویژگی  Shelfies  است که از ادغام دو کلمه Sharable Selfie بوجود آمده است .

گوگل بدین ترتیب مراسم سالیانه خود را با این هدیه جشن گرفت . همانطور که می دانید در ۱۹ نوامبر امسال، واژه‌نامه آکسفورد، واژه selfie را واژه سال معرفی کرد. وقتی کسی از خودش عکس بگیرد و در اینترنت به اشتراک بگذارد، به عکس و کار انجام شده، «سلفی» گفته می‌شود. خود واژه «selfie» نخستین بار در سال ۲۰۰۲ ابداع شد، در آن زمان یک مرد استرالیایی، عکسی از خود در اینترنت منتشر کرد و از واژه سلفی استفاده کرد. Sharable نیز به معنای قابل اشتراک آورده شده است . بدین ترتیب وازه Shelfies سلفی قابل اشتراک معنا می دهد .  گرگ بولاک مهندس نرم افزار جیمیل در وبلاگ جیمیل نوشته است در سال ۲۰۱۲ وقتی گزینه custom themes به جیمیل اضافه شد ؛ بسیاری از کاربران از خودشان عکس گرفتند و آن عکس را در جیمیل آپلود کردند و به عنوان پس زمینه جیمیل خود قراردادند .

این واکنش کاربران خود علتی برای ساخت ویژگی جدید جیمیل شد . با این تفاوت که جیمیل به شما اجازه می دهد این پس زمینه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید . شما می توانید به راحتی و با چند کلیک ساده این شلفی را با مادر – عمه – همسر – خواهر یا هر کسی که می خواهید به اشتراک بگذارید و منتظر ایمیل هایشان باشید که حاوی نظراتشان در مورد عکس شما در پس زمینه جیمیل خود خواهد بود . ایده اصلی Shelfie این است که شما نباید با Selfie  خود خودخواه باشید! و باید بتوانید آن را به اشتراک بگذارید .

Shelfie ویژگی جدید جیمیل

Shelfie خدمت جدیدی از گوگل

برای استفاده از این امکان جی میل به راحتی می توانید ایمیل خود را باز کنید به قسمت تنظیمات پس زمینه رفته ؛ عکس خود را در پیکاسا یا گوگل پلاس آپلود کنید یا حتی با وب کم یا دوربین گوشی خود عکس بگیرید وآن را به عنوان پس زمینه جیمیل خودتان قراردهید و برای هر کسی دوست دارید به اشتراک بگذارید .

معروفترین شلفی در حال حاضر شلفی پیگی(عکس بالاست) که شما نیز می توانید آن را انتخاب کنید . شما می توانید شلفی خودتان را بسازید یا از شلفی هایی که دیگران انتخاب کرده اند استفاده کنید .

تعداد مشاهده (1031)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "Shelfies , خدمت جدیدی از گوگل"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید