15 فروردین 1393

مایکروسافت از آفیس سازگار با صفحه لمسی برای سیستم‌عامل ویندوز رونمایی کرد

مولف:   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

ه زودی استفاده از نرم‌افزارهای اکسل، پاورپوینت، ورد،‌ اوت‌لوک و دیگر ابزارهای آفیس مایکروسافت در ابزارهای مجهز به صفحه لمسی به مراتب ساده‌تر خواهد شد.

نسخه لمسی آفیس برای ویندوز از نظر ظاهری شباهت‌های بسیاری به آفیس برای آیپد دارد که هفته گذشته منتشر شد. در نسخه جدید آفیس دکمه‌ها بزرگ‌تر شده‌اند و ارتفاع نوار منوها و تولبارها کمتر شده تا فضای بیشتری به  اسناد اختصاص یابد.

نوار ابزار معروف مایکروسافت که از آن با نام Ribbon UI یاد می‌شود در نسخه جدید آفیس نیز وجود دارد، اما تغییراتی در آن اعمال شده تا انتخاب ابزارها از طریق لمس صفحه به آسانی میسر شود. در نسخه جدید آفیس کاربر قادر خواهد بود با لمس دو انگشتی صفحه و دور و نزدیک کردن انگشت‌ها به یکدیگر، بزرگنمایی یا کوچک نمایی در اسناد را اعمال نماید.

از آنجایی که هسته تمام پلتفرم‌های مایکروسافت یکی شده است، مجموعه نرم‌افزاری آفیس لمسی برای تمام سیستم‌عامل‌های ویندوز شامل، ویندوز ۸، ویندوز RT و ویندوز فون منتشر خواهد شد.

متاسفانه مایکروسافت هنوز زمان نهایی شدن آفیس لمسی و عرضه آن به بازار را مشخص نکرده است و تنها اعلام نموده که امسال آن را منتشر خواهد نمود.

تعداد مشاهده (332)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره مطلب "مایکروسافت از آفیس سازگار با صفحه لمسی برای سیستم‌عامل ویندوز رونمایی کرد "


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید