15 فروردین 1393

مایکروسافت ویندوز را برای ابزار‌هایی با صفحه‌ی نمایش کوچک‌تر از 9 اینچ رایگان کرد

مولف:   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

ردموندی‌ها از این سیاست در جریان معرفی قابلیت امکان توسعه‌ی اپلیکیشن‌های واحد برای اکوسیستم ویندوز که شامل ویندوز و ویندوزفون است، پرده برداشتند. توسعه‌دهندگان از این پس قادر خواهند بود تا برای سیستم‌عامل‌های ویندوز 8.1 و ویندوزفون 8.1 اپلیکیشن‌های واحدی را توسعه دهند و نیازی به توسعه‌ی چندباره‌ی یک اپلیکیشن برای ویندوز و ویندوزفون ندارند که مطمئنا با استقبال توسعه‌دهندگان روبرو شده و منجر به افزایش تعداد اپلیکیشن‌های این اکوسیستم خواهد شد. ساعاتی پیش در زومیت خواندید که مایکروسافت فروشگاه اپلیکیشن‌های ویندوز و ویندوزفون را ترکیب خواهد کرد.

پیش از این نیز در زومیت خوانده بودید که مایکروسافت در حال توسعه‌ی نسخه‌ای از سیستم‌عامل ویندوز به‌همراه سرویس بینگ و مجموعه‌ای از اپلیکیشن‌های کاربردی این اکوسیستم است تا از طریق آن کاربران ویندوز 7 را مجاب به بروزرسانی به آخرین نسخه از سیستم‌عال خود نماید. هنوز مشخص نیست که آیا این اقدام در نتیجه اخبار پیشین است یا خیر. مایکروسافت در این مورد تنها به این نکته اشاره کرده است که این اقدام در جهت حضور در زمینه‌ی اینترنت اشیاء است.

مایکروسافت اخیرا در اقدامی قیمت گواهی ویندوز برای برخی از تولیدکنندگان ابزارهای مبتنی بر ویندوز را به میزان 70 درصد کاهش داد تا این سیستم‌عامل یاری رقابت با رقبای موجود در بازار همچون کروم‌بوک‌ها را داشته باشد. مایکروسافت با این اقدام در تلاش برای رقابت با محصولاتی است که زیر 250 دلار قیمت دارند. به این ترتیب نزدیک به ۵۰ دلار از هزینه تولید تبلت‌های ویندوزی زیر ۹ اینچ که تولیدکنندگان مجبور به پرداخت به مایکروسافت بابت گواهی استفاده از ویندوز بودند کاسته می‌شود و احتمالا به زودی شاهد عرضه تبلت‌های ویندوزی با قیمت مناسب‌تر و تنوع بیشتر خواهیم بود.

تعداد مشاهده (353)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره مطلب "مایکروسافت ویندوز را برای ابزار‌هایی با صفحه‌ی نمایش کوچک‌تر از 9 اینچ رایگان کرد "


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید